Energy Defence – Bezpieczeństwo energetyczne Polski i Europy

Energetyka

24h / 3 dni Min 15 / Max 25 uczestników A- podstawowy

Cele i korzyści

Nasze szkolenie to kluczowy krok w kierunku lepszego zrozumienia i zarządzania bezpieczeństwem energetycznym. Przedstawiamy aktualną sytuację energetyczną, w tym jej polityczne i militarno-ekonomiczne implikacje, dając uczestnikom pełny obraz sytuacji. Nasz program uwzględnia także trendy w europejskiej polityce klimatycznej i zmiany technologiczne, pomagając w dostosowaniu się do przyszłości. Dzięki nam uczestnicy zyskują umiejętności radzenia sobie z rosnącą zależnością od źródeł zewnętrznych, a także konkretną wiedzę i narzędzia do planowania i wdrażania strategii bezpieczeństwa energetycznego. To nie tylko teoria – to praktyczne aspekty planowania i wdrażania strategii bezpieczeństwa energetycznego.

Grupa docelowa

Szkolenie dedykowane jest przedsiębiorcom, managerom, pracownikom firm i urzędów administracji publicznej zajmującym się bezpieczeństwem energetycznym jak również analizami i planowaniem strategicznym.

Zakres szkolenia

Szkolenie z podstaw bezpieczeństwa energetycznego, analizy czynników politycznych i gospodarczych wpływających na dostawy energii oraz rosnących zależności energetycznych w Europie. Szkolenie koncentruje się również na źródłach energii, dywersyfikacji dostaw, polityce energetycznej w Polsce i UE, innowacjach w energetyce, a także zarządzaniu infrastrukturą energetyczną i kryzysami w dostawach energii.

Program szkolenia

Podczas szkolenia uczestnicy zostaną wprowadzeni w obszar bezpieczeństwa energetycznego poprzez różnorodne moduły.

Pierwszego dnia uczestnicy skoncentrują się na podstawach bezpieczeństwa energetycznego, zrozumieniu kluczowych terminów i koncepcji oraz analizie wpływu czynników politycznych i gospodarczych na ten obszar. Omówią również rosnącą zależność energetyczną w Europie i narzędzia polityki zagranicznej dostawców energii.

Drugi dzień poświęcony będzie źródłom energii i dywersyfikacji dostaw. Uczestnicy porównają konwencjonalne i odnawialne źródła energii oraz dowiedzą się, jak strategie dywersyfikacji mogą wpłynąć na bezpieczeństwo energetyczne.

Trzeci dzień będzie koncentrował się na planowaniu strategicznym w polityce energetycznej, innowacjach w energetyce oraz bezpieczeństwie dostaw energetycznych. Uczestnicy poznają cele i wytyczne polityki energetycznej, planowanie długoterminowe, rozwój technologii energetycznych oraz sposoby zabezpieczania infrastruktury energetycznej. Następnie zastanowią się nad scenariuszami kryzysowymi w dostawach energii i sposobami zarządzania nimi.

Na koniec szkolenia uczestnicy będą mieli możliwość uczestnictwa w dyskusjach panelowych, grupowych i warsztatach praktycznych, co pozwoli im na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy.

Długość szkolenia

24h / 3 dni

Rozmiar grupy

Min 15 / Max 25 uczestników

Forma szkolenia

Stacjonarna/online część teoretyczna i praktyczna

Poziom zaawansowania

A- podstawowy

Zaświadczenia

Opcjonalnie (zaświadczenie lub dyplom o ukończeniu szkolenia, oraz w przypadku przeprowadzania egzaminu - certyfikat)

Test

Opcjonalnie (test/egzamin)

Ćwiczenia

Tak, w formie warsztatów oraz otwartej dyskusji na podstawie case study

Materiały dydaktyczne

Tak, dostępne w formie papierowej jak również elektronicznej

Trener

Jakub Wiech

Prawnik, dziennikarz i publicysta, redaktor naczelny serwisu Energetyka24. Laureat nagrody Studencki Nobel w kategorii Dziennikarstwo i Literatura, nagrody w konkursie Platynowe Megawaty za najlepszą publikację o rynku energii elektrycznej oraz nagrody Dobry Dziennikarz 2021. Nominowany w konkursie MediaTory oraz do nagrody Grand Press w kategorii Dziennikarstwo Specjalistyczne. Stypendysta James S. Denton Transatlantic Fellowship. Autor książek „Energiewende. Nowe niemieckie imperium” oraz „Globalne ocieplenie. Podręcznik dla Zielonej Prawicy”.

Najczęściej zadawane pytania

Jak zapisać się na szkolenie?

W tej chwili posiadamy w ofercie szkolenia zamknięte skierowane do klienta biznesowego. Zapisanie się na tego typu szkolenie, na ten moment oznacza zgłoszenie zapotrzebowania na wybrane szkolenie i zapoczątkowuje proces ustalania i dostosowywania parametrów szkolenia do Państwa szczegółowych potrzeb.

W celu zapisania się na szkolenie zamknięte, należy wejść na stronę wybranej oferty i wybrać przycisk Zapisz się. Następnie należy wypełnić znajdujący się w tym miejscu formularz zgłoszeniowy.

Przygotowanie oferty i wyceny szkolenia poprzedzone będzie badaniem potrzeb i preferencji tak, aby nasza propozycja była w maksymalnym stopniu zgodna z Państwa oczekiwaniami.

W jaki sposób mogę poznać cenę szkolenia?

Ze względu na indywidualne podejście, każde oferowane przez nas szkolenie, dostosowujemy w maksymalnym stopniu do Państwa preferencji. W związku z tym cena szkolenia ustalana jest indywidualnie w zależności od różnego rodzaju parametrów organizacyjnych oraz merytorycznych, takich jak m.in. sala szkoleniowa czy też rozmiar grupy.

W celu poznania wyceny szkolenia zapraszamy do skorzystania z opcji Zapisz się, która znajduje się na każdej stronie szkolenia lub wybranie oferty Szkolenie Uszyte Na Miarę.

Gdzie odbywają się szkolenia?

To zależy od preferencji zamawiającego. Szkolenie możemy zorganizować w siedzibie firmy/instytucji lub wynajętej przez nas sali szkoleniowej w uzgodnionej lokalizacji.

Niektóre szkolenia ze względu na ich specyfikę wymagają specjalistycznych warunków, w związku z czym możliwość wyboru miejsca szkolenia może być w takich sytuacjach ograniczona – przykładem są tutaj szkolenia z zakresu strzelectwa, które przeprowadzamy na profesjonalnych i certyfikowanych strzelnicach.