Energy Defence – Bezpieczeństwo energetyczne Polski i Europy

Energetyka

24h / 3 dni Min 15 / Max 25 uczestników A- podstawowy

Cele i korzyści

Nasze szkolenie to kluczowy krok w kierunku lepszego zrozumienia i zarządzania bezpieczeństwem energetycznym. Przedstawiamy aktualną sytuację energetyczną, w tym jej polityczne i militarno-ekonomiczne implikacje, dając uczestnikom pełny obraz sytuacji. Nasz program uwzględnia także trendy w europejskiej polityce klimatycznej i zmiany technologiczne, pomagając w dostosowaniu się do przyszłości. Dzięki nam uczestnicy zyskują umiejętności radzenia sobie z rosnącą zależnością od źródeł zewnętrznych, a także konkretną wiedzę i narzędzia do planowania i wdrażania strategii bezpieczeństwa energetycznego. To nie tylko teoria – to praktyczne aspekty planowania i wdrażania strategii bezpieczeństwa energetycznego.

Grupa docelowa

Szkolenie dedykowane jest przedsiębiorcom, managerom, pracownikom firm i urzędów administracji publicznej zajmującym się bezpieczeństwem energetycznym jak również analizami i planowaniem strategicznym.

Zakres szkolenia

Szkolenie z podstaw bezpieczeństwa energetycznego, analizy czynników politycznych i gospodarczych wpływających na dostawy energii oraz rosnących zależności energetycznych w Europie. Szkolenie koncentruje się również na źródłach energii, dywersyfikacji dostaw, polityce energetycznej w Polsce i UE, innowacjach w energetyce, a także zarządzaniu infrastrukturą energetyczną i kryzysami w dostawach energii.

Program szkolenia

Podczas szkolenia uczestnicy zostaną wprowadzeni w obszar bezpieczeństwa energetycznego poprzez różnorodne moduły.

Pierwszego dnia uczestnicy skoncentrują się na podstawach bezpieczeństwa energetycznego, zrozumieniu kluczowych terminów i koncepcji oraz analizie wpływu czynników politycznych i gospodarczych na ten obszar. Omówią również rosnącą zależność energetyczną w Europie i narzędzia polityki zagranicznej dostawców energii.

Drugi dzień poświęcony będzie źródłom energii i dywersyfikacji dostaw. Uczestnicy porównają konwencjonalne i odnawialne źródła energii oraz dowiedzą się, jak strategie dywersyfikacji mogą wpłynąć na bezpieczeństwo energetyczne.

Trzeci dzień będzie koncentrował się na planowaniu strategicznym w polityce energetycznej, innowacjach w energetyce oraz bezpieczeństwie dostaw energetycznych. Uczestnicy poznają cele i wytyczne polityki energetycznej, planowanie długoterminowe, rozwój technologii energetycznych oraz sposoby zabezpieczania infrastruktury energetycznej. Następnie zastanowią się nad scenariuszami kryzysowymi w dostawach energii i sposobami zarządzania nimi.

Na koniec szkolenia uczestnicy będą mieli możliwość uczestnictwa w dyskusjach panelowych, grupowych i warsztatach praktycznych, co pozwoli im na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy.

Długość szkolenia

24h / 3 dni

Rozmiar grupy

Min 15 / Max 25 uczestników

Forma szkolenia

Stacjonarna/online część teoretyczna i praktyczna

Poziom zaawansowania

A- podstawowy

Zaświadczenia

Opcjonalnie (zaświadczenie lub dyplom o ukończeniu szkolenia, oraz w przypadku przeprowadzania egzaminu - certyfikat)

Test

Opcjonalnie (test/egzamin)

Ćwiczenia

Tak, w formie warsztatów oraz otwartej dyskusji na podstawie case study

Materiały dydaktyczne

Tak, dostępne w formie papierowej jak również elektronicznej

Trener

Jakub Wiech

Prawnik, dziennikarz i publicysta, redaktor naczelny serwisu Energetyka24. Laureat nagrody Studencki Nobel w kategorii Dziennikarstwo i Literatura, nagrody w konkursie Platynowe Megawaty za najlepszą publikację o rynku energii elektrycznej oraz nagrody Dobry Dziennikarz 2021. Nominowany w konkursie MediaTory oraz do nagrody Grand Press w kategorii Dziennikarstwo Specjalistyczne. Stypendysta James S. Denton Transatlantic Fellowship. Autor książek „Energiewende. Nowe niemieckie imperium” oraz „Globalne ocieplenie. Podręcznik dla Zielonej Prawicy”.

Czytaj więcej

Najczęściej zadawane pytania

Jak zapisać się na szkolenie?

W tej chwili posiadamy w ofercie szkolenia zamknięte skierowane do klienta biznesowego. Zapisanie się na tego typu szkolenie, na ten moment oznacza zgłoszenie zapotrzebowania na wybrane szkolenie i zapoczątkowuje proces ustalania i dostosowywania parametrów szkolenia do Państwa szczegółowych potrzeb.

W celu zapisania się na szkolenie zamknięte, należy wejść na stronę wybranej oferty i wybrać przycisk Zapisz się. Następnie należy wypełnić znajdujący się w tym miejscu formularz zgłoszeniowy.

Przygotowanie oferty i wyceny szkolenia poprzedzone będzie badaniem potrzeb i preferencji tak, aby nasza propozycja była w maksymalnym stopniu zgodna z Państwa oczekiwaniami.

W jaki sposób mogę poznać cenę szkolenia?

Ze względu na indywidualne podejście, każde oferowane przez nas szkolenie, dostosowujemy w maksymalnym stopniu do Państwa preferencji. W związku z tym cena szkolenia ustalana jest indywidualnie w zależności od różnego rodzaju parametrów organizacyjnych oraz merytorycznych, takich jak m.in. sala szkoleniowa czy też rozmiar grupy.

W celu poznania wyceny szkolenia zapraszamy do skorzystania z opcji Zapisz się, która znajduje się na każdej stronie szkolenia lub wybranie oferty Szkolenie Uszyte Na Miarę.

Gdzie odbywają się szkolenia?

To zależy od preferencji zamawiającego. Szkolenie możemy zorganizować w siedzibie firmy/instytucji lub wynajętej przez nas sali szkoleniowej w uzgodnionej lokalizacji.

Niektóre szkolenia ze względu na ich specyfikę wymagają specjalistycznych warunków, w związku z czym możliwość wyboru miejsca szkolenia może być w takich sytuacjach ograniczona – przykładem są tutaj szkolenia z zakresu strzelectwa, które przeprowadzamy na profesjonalnych i certyfikowanych strzelnicach.