Na pierwszej linii – Bezpieczeństwo pracy w rejonach konfliktów zbrojnych

Bezpieczeństwo  |  Odporność

36 godzin / 3 dni Min 5 / Max 15 uczestników Stacjonarna, część teoretyczna i praktyczna Specjalistyczny

Cele i korzyści

Zdobądź narzędzia umożliwiające przetrwanie a zarazem efektywne realizowanie zamierzonych celów w strefach działań wojennych. Bez względu na rolę – dziennikarza, obserwatora, wolontariusza czy przedsiębiorcy – nasz program pomaga w osiąganiu bezpieczeństwa przy realizacji zaplanowanych działań.

Szkolenie dostarcza kompleksową i praktyczną wiedzę niezbędną osobom pracującym w rejonach o podwyższonym ryzyku spowodowanym działaniami zbrojnymi lub zamieszkami.

Naszym celem jest przygotowanie do pracy w warunkach ekstremalnych. Doświadczeni praktycy nauczą Cię konkretnych strategii i zasad niezbędnych przy wykonywaniu swoich obowiązków w trudnym i niebezpiecznym środowisku.

Szkolimy w oparciu o doświadczenie

YouTube video

Grupa docelowa

Dziennikarze, korespondenci, kandydaci na korespondentów wojennych, obserwatorzy, wolontariusze, przedsiębiorcy oraz inne osoby zamierzające pracować w rejonach konfliktów zbrojnych lub zamieszek.

Zakres szkolenia

Szkolenie prowadzimy w formie intensywnych zajęć warsztatowych, symulujących środowisko rejonu konfliktu zbrojnego. Na zajęciach uczestnicy będą korzystać z dedykowanego sprzętu z jakim będą mieć do czynienia w trakcie pracy w terenie.

Program dostosowany jest do realiów pracy w strefie konfliktu a zajęcia prowadzone są przez doświadczonych praktyków.

Uczymy planowania i skutecznego działania w warunkach konfliktu, uwzględniając aspekty prawne, procesy planistyczne, bezpieczeństwo osobiste i zespołu oraz zarządzanie zagrożeniami.

Naszym celem jest wyposażenie uczestników w umiejętności niezbędne do skutecznego działania w trudnych warunkach konfliktu zbrojnego, z zapewnieniem maksymalnego bezpieczeństwa.

Program szkolenia

Szkolenie rozpoczniemy od omówienia kluczowych aspektów prawnych oraz formalnych związanych z przebywaniem i poruszaniem się w strefach aktywnych działań wojennych. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat ich praw jak również obowiązków a także zasad jakie obowiązują na takich obszarach.

Przeanalizujemy różne rodzaje stref aktywnych działań wojennych, w zależności od intensywności przeprowadzanych operacji wojskowych. Skupimy się na ocenie ryzyka i zagrożeń związanych z każdym rodzajem strefy.

Omówimy kluczowe etapy procesu planowania sposobu realizacji zadań, włączając w to analizę sytuacyjną, wyznaczanie celów i strategii, oraz przygotowanie konkretnego planu działania. Skoncentrujemy się na niezbędnym zapleczu technicznym i logistycznym, które umożliwia skuteczne działania w strefach konfliktu. Omówimy zaopatrzenie, komunikację, transport i wsparcie medyczne.

Zapoznamy uczestników z różnymi rodzajami broni i zagrożeń, jakie niesie ze sobą pole walki. Skupimy się na skutecznych metodach ochrony i unikania zagrożeń.
Przeanalizujemy podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy na polu walki i zapoznamy się z elementarnym sprzętem medycyny taktycznej. Omówimy techniki poruszania się w warunkach pola walki, w tym poruszanie się w terenie zurbanizowanym i otwartym.

Skoncentrujemy się także na znalezieniu i dobraniu bezpiecznego schronienia. Omówimy aspekty kulturowe i psychologiczne występujące w strefach konfliktu dla zapewnienia efektywnego działania. Przeanalizujemy znaczenie oraz zasady kooperacji i interakcji z siłami zbrojnymi i formacjami porządkowymi w strefach aktywnych działań wojennych.

Uczestnicy zostaną zaangażowani w symulację pracy w sytuacji aktywnych działań wojennych, gdzie będą mogli zastosować zdobytą wiedzę i umiejętności w praktyce. Symulacja pozwoli na realistyczne zrozumienie wyzwań i skuteczność podejmowanych działań.

Ten intensywny dwudniowy program szkoleniowy zapewni uczestnikom dogłębną wiedzę i praktyczne umiejętności potrzebne do efektywnego poruszania się w strefie aktywnych działań wojennych. Dzięki zrównoważeniu teorii i praktyki przekazywanej przez trenerów z doświadczeniem frontowym , uczestnicy będą lepiej przygotowani na wyzwania, jakie niesie za sobą pole walki.

Język szkolenia

Szkolenie dostępne jest w następujących językach: polskim, angielskim, ukraińskim oraz rosyjskim.

Długość szkolenia

36 godzin / 3 dni

Rozmiar grupy

Min 5 / Max 15 uczestników

Forma szkolenia

Stacjonarna, część teoretyczna i praktyczna

Poziom zaawansowania

Specjalistyczny

Zaświadczenia

Opcjonalnie (zaświadczenie lub dyplom o ukończeniu szkolenia, oraz w przypadku przeprowadzania egzaminu - certyfikat)

Test

Brak

Ćwiczenia

Tak, program zakłada część praktyczną polegającą na przeprowadzeniu symulacji pracy w warunkach aktywnych działań wojennych

Lokalizacja

Cała Polska

Materiały dydaktyczne

Tak, dostępne w formie papierowej jak również elektronicznej

Trenerzy

Damian_Duda_Academy24_trener_Defence24_photo

Damian Duda

Medyk pola walki, wcześniej Szef Biura Polityki Informacyjnej i rzecznik prasowy w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa oraz oficer sekcji współpracy ze społeczeństwem w 18. Stołecznej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Obecnie oficer rezerwy Wojska Polskiego. Prezes Fundacji „W międzyczasie” skupiającej aktywnych w konflikcie Ukraińskim medyków pola walki. Nauczyciel akademicki na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz nauczyciel klas mundurowych z Oddziałami Przygotowania Wojskowego. Od 10 lat medyk bojowy pola walki, brał udział w bojowych misjach medycznych na terenach konfliktów w Ukrainie, Syrii oraz Iraku. Wielokrotnie odznaczany oraz nagradzany m.in. przez Prezydenta RP, Ministra Zdrowia oraz przez Radę Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy.

Bianka_Zalewska_Academy24_trener_Defence24_photo

Bianka Zalewska

Z wykształcenia prawnik, z zawodu i zamiłowania reporterka oraz działaczka humanitarna. Reporterka wojenna pracująca dla jednej z największych stacji telewizyjnych w Polsce i na świecie – Warner Bros DISCOVERY TVN. Uhonorowana i odznaczana międzynarodowymi nagrodami i odznaczeniami z rąk takich osobistości jak Pierwsza Dama USA – Jill Biden, Sekretarz Stanu Anthony Blinken, Prezydentów Ukrainy – Wołodymyra Zełenskiego i Petro Poroszenko. Autorka reportaży i filmów dokumentalnych z wielu zapalnych i niebezpiecznych miejsc na całym świecie, w tym z Ukrainy, Iraku i Syrii. Przetrwała zagrażające życiu obrażenia, które odniosła, gdy podczas relacjonowania wydarzeń na Donbasie jej samochód znalazł się pod ostrzałem rosyjskich wojsk w 2014 r. Od dziesięciu lat relacjonuje wojnę w Ukrainie. Od 2014 roku jest na pierwszej linii frontu i dokumentuje walki oraz zbrodnie wojenne. Współpracowała również z telewizjami: Espreso TV, TV Republika oraz portalami: Onet, Tnv24.pl.

Najczęściej zadawane pytania

Jak zapisać się na szkolenie?

W tej chwili posiadamy w ofercie szkolenia zamknięte skierowane do klienta biznesowego. Zapisanie się na tego typu szkolenie, na ten moment oznacza zgłoszenie zapotrzebowania na wybrane szkolenie i zapoczątkowuje proces ustalania i dostosowywania parametrów szkolenia do Państwa szczegółowych potrzeb.

W celu zapisania się na szkolenie zamknięte, należy wejść na stronę wybranej oferty i wybrać przycisk Zapisz się. Następnie należy wypełnić znajdujący się w tym miejscu formularz zgłoszeniowy.

Przygotowanie oferty i wyceny szkolenia poprzedzone będzie badaniem potrzeb i preferencji tak, aby nasza propozycja była w maksymalnym stopniu zgodna z Państwa oczekiwaniami.

W jaki sposób mogę poznać cenę szkolenia?

Ze względu na indywidualne podejście, każde oferowane przez nas szkolenie, dostosowujemy w maksymalnym stopniu do Państwa preferencji. W związku z tym cena szkolenia ustalana jest indywidualnie w zależności od różnego rodzaju parametrów organizacyjnych oraz merytorycznych, takich jak m.in. sala szkoleniowa czy też rozmiar grupy.

W celu poznania wyceny szkolenia zapraszamy do skorzystania z opcji Zapisz się, która znajduje się na każdej stronie szkolenia lub wybranie oferty Szkolenie Uszyte Na Miarę.

Gdzie odbywają się szkolenia?

To zależy od preferencji zamawiającego. Szkolenie możemy zorganizować w siedzibie firmy/instytucji lub wynajętej przez nas sali szkoleniowej w uzgodnionej lokalizacji.

Niektóre szkolenia ze względu na ich specyfikę wymagają specjalistycznych warunków, w związku z czym możliwość wyboru miejsca szkolenia może być w takich sytuacjach ograniczona – przykładem są tutaj szkolenia z zakresu strzelectwa, które przeprowadzamy na profesjonalnych i certyfikowanych strzelnicach.