dr Andrzej Skwarski

Adiunkt, wykładowca akademicki, emerytowany oficer ABW i SKW z doświadczeniem w zakresie zwalczania korupcji, przestępczości zorganizowanej i terroryzmu, autor prac naukowych.
Andrzej_Skwarski_Academy24_trener_Defence24_photo

Specjalizacja

  • Zwalczanie Korupcji, Przestępczości Zorganizowanej i Terroryzmu
  • Dezinformacja i Infodemia: Zagrożenia Informacyjne
  • Bezpieczeństwo Narodowe i Międzynarodowe
  • Administracja i Bezpieczeństwo

Szkolenia

Adiunkt w Akademii Im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim (od 2016 roku). Wcześniej wykładowca w Wojskowej Akademii Technicznej, Wyższej Szkole Społeczno – Ekonomicznej w Łodzi oraz Uniwersytecie w Białymstoku. Emerytowany oficer ABW i SKW z doświadczeniem w zakresie zwalczania korupcji, przestępczości zorganizowanej i terroryzmu. Zainteresowania naukowe: służby specjalne, metody zwalczania korupcji, problemy przestępczości zorganizowanej, zagrożenia związane z dezinformacją i infodemią. Członek rady naukowej Studium Administracji i Bezpieczeństwa oraz Kwartalnika Policyjnego oraz rady redakcyjnej Studium Bezpieczeństwa Narodowego. Autor oraz współautor licznych prac naukowych.

Walka z przestępczością i zagrożeniami wymaga nie tylko siły, ale również głębokiej wiedzy i zdolności analitycznych, bo jedynie wiedza stanowi fundament prawdziwej bezpieczeństwa.

Warren Buffett