Bianka Zalewska

Reporterka wojenna, prawniczka i działaczka humanitarna. Wielokrotnie uhonorowana i odznaczana nagrodami międzynarodowymi.
Bianka_Zalewska_Academy24_trener_Defence24_photo

Specjalizacja

  • Dziennikarstwo i Reportaż wojenny
  • Korespondencja prasowa z obszarów konfliktów
  • Działalność Humanitarna

Szkolenia

Z wykształcenia prawnik, z zawodu i zamiłowania reporterka oraz działaczka humanitarna. Reporterka wojenna pracująca dla jednej z największych stacji telewizyjnych w Polsce i na świecie – Warner Bros DISCOVERY TVN. Uhonorowana i odznaczana międzynarodowymi nagrodami i odznaczeniami z rąk takich osobistości jak Pierwsza Dama USA – Jill Biden, Sekretarz Stanu Anthony Blinken, Prezydentów Ukrainy – Wołodymyra Zełenskiego i Petro Poroszenko. Autorka reportaży i filmów dokumentalnych z wielu zapalnych i niebezpiecznych miejsc na całym świecie, w tym z Ukrainy, Iraku i Syrii. Przetrwała zagrażające życiu obrażenia, które odniosła, gdy podczas relacjonowania wydarzeń na Donbasie jej samochód znalazł się pod ostrzałem rosyjskich wojsk w 2014 r. Od dziesięciu lat relacjonuje wojnę w Ukrainie. Od 2014 roku jest na pierwszej linii frontu i dokumentuje walki oraz zbrodnie wojenne. Współpracowała również z telewizjami: Espreso TV, TV Republika oraz portalami: Onet, Tnv24.pl.

Pióro dziennikarki w obszarach konfliktów staje się głosem tych, których krzyki zostają zagłuszone przez hałas walk. Jej misja to odkrywać prawdę w morzu dezinformacji i być mostem między ludźmi, którzy potrzebują nadziei w najtrudniejszych chwilach.

Bianka Zalewska