Cele i korzyści
Celem szkolenia jest budowanie świadomości skutecznych działań, zwiększających bezpieczeństwo pracowników w oparciu o istniejące i nowe rozwiązania. To vademecum budowy bezpieczeństwa wraz z ciekawymi przykładami oraz praktycznymi wskazówkami.
Poprawna identyfikacja zagrożeń jakie niesie wojna i związane z nią działania zbrojne jest dzisiaj niezbędna, gdy mówimy o zapewnieniu bezpieczeństwa pracownikom oraz majątku instytucji.
- Czy zespół w Twoim zakładzie pracy wie, jak się zachować w sytuacjach kryzysowych związanych z działaniami zbrojnymi?
- Czy potrafi skutecznie zapewnić bezpieczeństwo pracownikom?
- Czy pracownicy Twojej firmy wiedzą, jak się zachować w przypadku alarmu lotniczego?
- Czy wiedzą gdzie znajdują się schrony przeciwlotnicze?
- Czy są świadomi zagrożeń spowodowanych walką w mieście, ostrzałem artyleryjskim i rakietowym?
- Czy zdają sobie sprawę z działań grup sabotażowo-dywersyjnych?
Te i wiele innych pytań stało się szczególnie aktualne dziś, w obliczu zagrożenia agresją militarną, cyberterroryzmem, wojną hybrydową. Teraz jest czas aby przygotować się na zagrożenia.
Grupa docelowa
Szkolenie dedykowanie jest dla zarządu, menedżerów, liderów, szefów departamentów i urzędników wyższego szczebla, opcjonalnie dla pracowników niższego szczebla oraz pracowników liniowych instytucji i firm państwowych oraz sektora prywatnego.
Zakres szkolenia
Szkolenie koncentruje się na teoretycznych i praktycznych aspektach utrzymania ciągłości działania oraz bezpieczeństwa organizacji w sytuacjach kryzysowych, szczególnie w kontekście działań zbrojnych. Uczestnicy zdobędą wiedzę o różnorodnych zagrożeniach, środkach bezpieczeństwa, reakcji na sytuacje kryzysowe, a także o zarządzaniu w trudnych warunkach. Ćwiczenia praktyczne obejmują bezpieczne postawy, procedury przetrwania oraz tworzenie azylu w budynku, umożliwiając skuteczne przygotowanie do realnych scenariuszy kryzysowych.
Program szkolenia
Szkolenie składa się z dwóch części: teoretycznej i ćwiczeń praktycznych.
W części teoretycznej omawiana jest problematyka zagrożeń bezpieczeństwa jakie niosą konflikty zbrojne. Poruszamy kwestie obowiązków jakie spoczywają na personelu firmy/instytucji, omawiamy czynniki i obszary zagrożenia takie jak zachowanie w przypadku działań zbrojnych w najbliższej okolicy, nalotów, uderzeń rakietowych i artyleryjskich czy też użycia broni masowego rażenia. Uczestnicy szkolenia zapoznają się z metodami działań grup dywersyjnych a także sposobami postępowania z maruderami, złodziejami, zabójcami i samobójcami.
W tej części znajdą się także informacje na temat obszarów zagrożenia bezpieczeństwa – zdrowia, komfortu pracy, danych wrażliwych i teleinformatycznych. Szkolenie pozwala również na zapoznanie się ze środkami zapewniającymi bezpieczeństwo oraz poznanie najczęściej występujących sytuacji kryzysowych takich jak np. podłożenie materiału wybuchowego w firmie, ostrzał budynku, aktywne działania bojowe wewnątrz.
Podczas ćwiczeń praktycznych uczestnicy poznają zasady zastosowania procedur przetrwania, postawy bezpieczne, wykorzystanie martwych pól oraz algorytm trzech kroków a także jak zorganizować azyl/bastion w budynku.
4 godz / 1 dzień
Min 15 / Max 25 uczestników
Stacjonarna, część teoretyczna i praktyczna
Poziom dostosowany indywidualnie do uczestników grupy
Opcjonalnie (zaświadczenie lub dyplom o ukończeniu szkolenia)
Brak
Tak, szkolenie zakłada część praktyczną
Cała Polska
Tak, dostępne w formie papierowej jak również elektronicznej
Trener
Andrzej Wojtusik
Doświadczony lider, były Komendant Szkoły Podoficerskiej, Pomocnik Dowódcy Wojsk Lądowych ds. Podoficerów, Starszy Podoficer Dowództwa WOT. Laureat nagrody Buzdygana 2012r. przyznawanej przez gazetę Polska Zbrojna. Twórca elitarnego kursu przywództwa wojskowego „LIDER”. Twórca grupy szkoleniowej TLS Team Leadership Support. Od wielu lat menadżer, praktyk, konsultant w zakresie przywództwa. Doświadczony trener przywództwa, coach z pasji do pracy z ludźmi.
Najczęściej zadawane pytania
Jak zapisać się na szkolenie?
W tej chwili posiadamy w ofercie szkolenia zamknięte skierowane do klienta biznesowego. Zapisanie się na tego typu szkolenie, na ten moment oznacza zgłoszenie zapotrzebowania na wybrane szkolenie i zapoczątkowuje proces ustalania i dostosowywania parametrów szkolenia do Państwa szczegółowych potrzeb.
W celu zapisania się na szkolenie zamknięte, należy wejść na stronę wybranej oferty i wybrać przycisk Zapisz się. Następnie należy wypełnić znajdujący się w tym miejscu formularz zgłoszeniowy.
Przygotowanie oferty i wyceny szkolenia poprzedzone będzie badaniem potrzeb i preferencji tak, aby nasza propozycja była w maksymalnym stopniu zgodna z Państwa oczekiwaniami.
W jaki sposób mogę poznać cenę szkolenia?
Ze względu na indywidualne podejście, każde oferowane przez nas szkolenie, dostosowujemy w maksymalnym stopniu do Państwa preferencji. W związku z tym cena szkolenia ustalana jest indywidualnie w zależności od różnego rodzaju parametrów organizacyjnych oraz merytorycznych, takich jak m.in. sala szkoleniowa czy też rozmiar grupy.
W celu poznania wyceny szkolenia zapraszamy do skorzystania z opcji Zapisz się, która znajduje się na każdej stronie szkolenia lub wybranie oferty Szkolenie Uszyte Na Miarę.
Gdzie odbywają się szkolenia?
To zależy od preferencji zamawiającego. Szkolenie możemy zorganizować w siedzibie firmy/instytucji lub wynajętej przez nas sali szkoleniowej w uzgodnionej lokalizacji.
Niektóre szkolenia ze względu na ich specyfikę wymagają specjalistycznych warunków, w związku z czym możliwość wyboru miejsca szkolenia może być w takich sytuacjach ograniczona – przykładem są tutaj szkolenia z zakresu strzelectwa, które przeprowadzamy na profesjonalnych i certyfikowanych strzelnicach.