Trenerzy

Trenerzy

Zdobywaj wiedzę od najlepszych

Nasi trenerzy to eksperci w swojej dziedzinie, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie zdobyte zarówno w Polsce, jak i za granicą. Aktywnie działają w swojej branży, co gwarantuje aktualność i praktyczność przekazywanej przez nich wiedzy. Zdobywając umiejętności od naszych ekspertów, masz pewność, że uczysz się od najlepszych!

Damian Duda

Dyrektor Academy24, wcześniej Szef Biura Polityki Informacyjnej i rzecznik prasowy w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa oraz oficer sekcji współpracy ze społeczeństwem w 18. Stołecznej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Obecnie oficer rezerwy Wojska Polskiego. Prezes Fundacji „W międzyczasie” skupiającej aktywnych w konflikcie Ukraińskim medyków pola walki. Nauczyciel akademicki na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz nauczyciel klas mundurowych z Oddziałami Przygotowania Wojskowego. Od 10 lat medyk bojowy pola walki, brał udział w bojowych misjach medycznych na terenach konfliktów w Ukrainie, Syrii oraz Iraku. Wielokrotnie odznaczany oraz nagradzany m.in. przez Prezydenta RP, Ministra Zdrowia oraz przez Radę Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy.

płk rez. Piotr Gąstał

Były dowódca Jednostki Wojskowej GROM. Służbę rozpoczął w 1991 r. Uczestniczył w tworzeniu Grupy Łodzi Bojowych oraz organizował Grupę Naprowadzania Lotniczego Wsparcia Ogniowego. Wielokrotnie wykonywał zadania poza granicami kraju (na Haiti, we Wschodniej Slawonii biorąc udział w operacji pochwycenia pierwszego zbrodniarza wojennego na Bałkanach, w Kosowie i Iraku gdzie wykonywał operacje bojowe wspólnie z US NAVY SEALS i US ARMY SF). Ukończył wiele zagranicznych i krajowych kursów specjalistycznych, m.in.: Kurs Taktycznych Jednostek Antyterrorystycznych, Kurs Oficerów Wojsk Specjalnych w Fort Bragg (USA), Kurs Zarządzania Zasobami Obrony w Podyplomowej Szkole MW w Monterey (USA), Kurs Połączonych Operacji Specjalnych NATO w Oberammergau (Niemcy), Kurs Połączonego Wsparcia Ogniowego – US Air Force w Spangdahlem (Niemcy) oraz Zaawansowany Kurs Operacji Specjalnych w Tampie (USA).

Agnieszka Mosór

Dziennikarka, reporterka, youtuberka. Od 2 lat także wykładowczyni akademicka i trenerka medialna. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie pracy w mediach (TOK FM, Gazeta Wyborcza, TV Polsat, Radio France Internationale). Była gospodynią głównego wydania Wydarzeń oraz programów publicystycznych: Politycznego Graffiti, Gościa Wydarzeń, Wydarzeń i Opinii. Stypendystka Departamentu Stanu USA – The International Leadership Visitor Program, NATO, Parlamentu Europejskiego oraz MSZ Francji. Relacjonowała politykę krajową oraz najważniejsze wydarzenia międzynarodowe: szczyty UE i NATO, negocjacje Polski z UE, wybory we Francji. Prowadzi na YouTube kanał „Diginomia” poświęcony cyfrowym technologiom i sztucznej inteligencji. Wykłada wizerunek i wystąpienia publiczne na MBA Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Wyznaje zasadę, że wystąpienia publiczne to sztuka, której każdy może się nauczyć. Trzeba tylko w to uwierzyć i ćwiczyć. Całe życie.

Andrzej Idzikowski

Doświadczony i utytułowany instruktor strzelań policyjnych, taktyki i technik interwencji. Były policjant Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, po blisko 20 latach pracy w mundurze. W policji, zajmował się szkoleniem strzeleckim na wszystkich poziomach zaawansowania jako jeden z ok. 150 etatowych instruktorów strzelania w ponad 100 tys. formacji. Absolwent wielu kursów i szkoleń, m.in.: antyterrorystycznych i strzeleckich prowadzonych przez instruktorów SWAT, Alpha, Grom, Specnaz, IG Kosovo, JWK Lubliniec, FBI, BOA. Prowadzący kursy instruktorów strzelania dla policjantów pododdziałów antyterrorystycznych. Uczestnik misji poza granicami kraju. Obecnie jako cywil zajmuje się̨ szkoleniem formacji mundurowych w Polsce. Jest również̇ wysoce utytułowanym strzelcem sportowym – wygrywa bądź zajmuje czołowe lokaty, w większości zawodów strzeleckich w Polsce.

Bianka Zalewska

Z wykształcenia prawnik, z zawodu i zamiłowania reporterka oraz działaczka humanitarna. Reporterka wojenna pracująca dla jednej z największych stacji telewizyjnych w Polsce i na świecie - Warner Bros DISCOVERY TVN. Uhonorowana i odznaczana międzynarodowymi nagrodami i odznaczeniami z rąk takich osobistości jak Pierwsza Dama USA - Jill Biden, Sekretarz Stanu Anthony Blinken, Prezydentów Ukrainy - Wołodymyra Zełenskiego i Petro Poroszenko. Autorka reportaży i filmów dokumentalnych z wielu zapalnych i niebezpiecznych miejsc na całym świecie, w tym z Ukrainy, Iraku i Syrii. Przetrwała zagrażające życiu obrażenia, które odniosła, gdy podczas relacjonowania wydarzeń na Donbasie jej samochód znalazł się pod ostrzałem rosyjskich wojsk w 2014 r. Od dziesięciu lat relacjonuje wojnę w Ukrainie. Od 2014 roku jest na pierwszej linii frontu i dokumentuje walki oraz zbrodnie wojenne. Współpracowała również z telewizjami: Espreso TV, TV Republika oraz portalami: Onet, Tnv24.pl.

dr Andrzej Skwarski

Adiunkt w Akademii Im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim (od 2016 roku). Wcześniej wykładowca w Wojskowej Akademii Technicznej, Wyższej Szkole Społeczno – Ekonomicznej w Łodzi oraz Uniwersytecie w Białymstoku. Emerytowany oficer ABW i SKW z doświadczeniem w zakresie zwalczania korupcji, przestępczości zorganizowanej i terroryzmu. Zainteresowania naukowe: służby specjalne, metody zwalczania korupcji, problemy przestępczości zorganizowanej, zagrożenia związane z dezinformacją i infodemią. Członek rady naukowej Studium Administracji i Bezpieczeństwa oraz Kwartalnika Policyjnego oraz rady redakcyjnej Studium Bezpieczeństwa Narodowego. Autor oraz współautor licznych prac naukowych.

Grzegorz Matyasik

Politolog, ekspert w zakresie ochrony i obrony infrastruktury krytycznej, współtwórca standardów będących podstawą do nowelizacji Narodowego Programu Ochrony Infrastruktury Krytycznej (NPOIK). Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. Pełnił m. in. Takie funkcje jak Zastępca Dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa oraz zastępca dyrektora Departamentu Analiz Przygotowań Obronnych Administracji w KPRM. Oficer rezerwy Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej w stopniu porucznika. Autor kilkunastu publikacji w obszarze obrony powszechnej oraz obronności. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, ukończył Szkołę Podchorążych Rezerwy w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Pancernych w Poznaniu oraz m.in dwa kursy dowódców kompanii (ochrony o obrony obiektów oraz dowódcy kompani zmechanizowanej) w Wyższej Szkole Oficerskiej we Wrocławiu.

Andrzej Wojtusik

Doświadczony lider, były Komendant Szkoły Podoficerskiej, Pomocnik Dowódcy Wojsk Lądowych ds. Podoficerów, Starszy Podoficer Dowództwa WOT. Laureat nagrody Buzdygana 2012r. przyznawanej przez gazetę Polska Zbrojna. Twórca elitarnego kursu przywództwa wojskowego „LIDER”. Twórca grupy szkoleniowej TLS Team Leadership Support. Od wielu lat menadżer, praktyk, konsultant w zakresie przywództwa. Doświadczony trener przywództwa, coach z pasji do pracy z ludźmi.

Krystian Koszela

Ratownik i medyk pola walki z wieloletnim doświadczeniem, strażak ochotnik, żołnierz Wojska Polskiego, członek Grupy Ratowniczo - Poszukiwawczej oraz opiekun medyczny. Absolwent wielu kursów medycyny ratunkowej oraz medycyny pola walki. Doświadczenie zdobywał zarówno w środowisku cywilnym jako instruktor kwalifikowanej pierwszej pomocy, jak i wojskowym pełniąc funkcję bojowego medyka Fundacji „W międzyczasie” podczas wojny w Ukrainie. Z zamiłowania instruktor technik przetrwania w niesprzyjającym środowisku. Swoją wiedzę z medycyny ratunkowej w środowisku cywilnym, pogłębia pracując jako zabezpieczenie medyczne imprez masowych na terenie całego kraju. Od lat związany ze sportami walki jako trener II stopnia Ju-Jitsu oraz sędzia Ju-Jitsu i MMA.

Paweł Nazarewski

Informatyk, ekspert w zakresie bezpieczeństwa systemów informatycznych, Prezes celowej spółki IT WB Group - PN standard. Oficer Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej w stopniu podporucznika służący w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej w Zespole Działań Cyberprzestrzennych. Protagonista systemu Team Awareness/Tactical Assault Kit oraz protokołu Cursor on Target (CoT) w operacjach wielodomenowych. Audytor Systemów Informatycznych CISA, Ekspert ds Ładu Korporacyjnego IT CGEIT. Instruktor Strzelectwa Sportowego. Absolwent Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej.

Jakub Szczerba

Lekarz, ratownik górski projektu "Bezpieczny Kazbek", medyk pola walki fundacji „W międzyczasie”. Na co dzień pracuje w szpitalu Bonifratrów w Katowicach. Główne obszary działalności medycznej to ortopedia i traumatologia narządu ruchu, medycyna sportowa, stany nagłe, medycyna ratunkowa. Odbył staże naukowe na oddziałach ortopedii i traumatologii za granicą – szpital „Hadassah Ein Kerem”, Jerozolima, Izrael i „Sana Klinik”, Pegitz, Niemcy. Absolwent wielu specjalistycznych kursów i szkoleń z medycyny pola walki oraz medycyny ratunkowej. Swoje doświadczenie budował pracując w ochronie zdrowia w środowisku cywilnym jak i również na polu walki.