CyberSecurity – Bezpieczeństwo w przestrzeni informacyjnej

Cyberbezpieczeństwo  |  Bezpieczeństwo operacyjne

Min 15 / Max 25 uczestników Stacjonarna, część teoretyczna i praktyczna Trzy poziomy zaawansowania

Cele i korzyści

Odkryj praktyczne aspekty cyberbezpieczeństwa dzięki naszemu szkoleniu z bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, w tym przestrzeni informacyjnej. Szkolenie dostarcza zaawansowanej wiedzy o zagrożeniach w cyberprzestrzeni, działaniach psychologicznych oraz wpływu na proces decyzyjny. Szkolenie jest przeznaczone dla profesjonalistów dążących do wzmocnienia kompetencji w przeciwdziałaniu zagrożeniom bezpieczeństwa pochodzącym od aktorów państwowych i niepaństwowych. Zdobędziesz umiejętności skutecznego działania w dynamicznie zmieniającym się środowisku bezpieczeństwa. Dołącz do nas, aby stać się częścią eksperckiego środowiska aby skutecznie zabezpieczać procesy kluczowe dla Twojej organizacji.

Grupa docelowa

Szkolenie jest dedykowane dla profesjonalnych zespołów bezpieczeństwa podmiotów krajowych.

Zakres szkolenia

Szkolenie obejmuje szeroki zakres tematyczny związany z cyberbezpieczeństwem, bezpieczeństwem procesów decyzyjnych i bezpieczeństwem operacyjnym. Koncentrujemy się na podstawach bezpieczeństwa, obejmując aspekty sprzętowe, techniki i taktyki, bezpieczeństwo osobowe oraz OPSEC. Dodatkowo uczestnicy będą mieli okazję poznać perspektywę operacyjną cyber operacji jako elementu operacji informacyjnych.

Program szkolenia

Program szkolenia obejmuje kompleksowe podejście do cyberbezpieczeństwa i bezpieczeństwa operacyjnego w organizacji. Rozpoczynamy od praktycznych aspektów bezpieczeństwa organizacji, w tym aspektów sprzętowych, osobowych oraz narzędzi.

Kolejny moduł szkolenia dotyczy praktycznych aspektów anonimizacji w sieci, włączając wirtualne adresacje email, numerów telefonów komórkowych oraz zarządzanie mediami społecznościowymi. Przechodzimy następnie do zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa, gdzie uczestnicy dowiedzą się o podatnościach sprzętowych, atakach typu APT, socjotechnice, phishingu, malware i ransomware i wielu innych,

W ostatniej części programu analizujemy operacje informacyjne aktorów państwowych i niepaństwowych, w tym organizacji terrorystycznych. Ponadto, zajmujemy się kwestiami związanymi z bezpieczeństwem procesów decyzyjnych w organizacjach i ryzykiem manipulacji w tym obszarze. To wszechstronne szkolenie przygotowuje uczestników do efektywnego działania w dynamicznym środowisku cyberbezpieczeństwa.

Szkolenie posiada trzy poziomy zaawansowania: podstawowy, zaawansowany i rozszerzony. Poziom zaawansowany zawiera dodatkowo ćwiczenia w formie warsztatów, a poziom zaawansowany ćwiczenia w formie gry decyzyjnej.

Długość szkolenia

Poziom A - 16 godz / 2 dni
Poziom B - 52 godziny / 5 dni
Poziom C - 104 godziny / 13 dni

Rozmiar grupy

Min 15 / Max 25 uczestników

Forma szkolenia

Stacjonarna, część teoretyczna i praktyczna

Poziom zaawansowania

Trzy poziomy:
A - podstawowy,
B - zaawansowany,
C - rozszerzony.

Zaświadczenia

Opcjonalnie (zaświadczenie lub dyplom o ukończeniu szkolenia, oraz w przypadku przeprowadzania egzaminu - certyfikat)

Test

Opcjonalnie (test/egzamin)

Ćwiczenia

Poziom B i C zakładają warsztaty oraz grę decyzyjną

Lokalizacja

Cała Polska

Materiały dydaktyczne

Tak, dostępne w formie papierowej jak również elektronicznej

Trener

Info_OPS_Academy24_szkolenia_Defence24_logo

Fundacja INFO OPS Polska

Trenerami Fundacji jest zespół najwyższej klasy ekspertów o bogatym doświadczeniu. Są to osoby od wielu lat zajmujące się m.in. reagowaniem na incydenty w środowisku informacyjnym. Są również cenionymi konsultantami projektów badawczych, specjalizujący się w analizie służb specjalnych, jak również autorami wielu publikacji naukowych, szczególnie w obszarach cyberbezpieczeństwa oraz walki z dezinformacją i manipulacją środowiskiem informacyjnym.

Najczęściej zadawane pytania

Jak zapisać się na szkolenie?

W tej chwili posiadamy w ofercie szkolenia zamknięte skierowane do klienta biznesowego. Zapisanie się na tego typu szkolenie, na ten moment oznacza zgłoszenie zapotrzebowania na wybrane szkolenie i zapoczątkowuje proces ustalania i dostosowywania parametrów szkolenia do Państwa szczegółowych potrzeb.

W celu zapisania się na szkolenie zamknięte, należy wejść na stronę wybranej oferty i wybrać przycisk Zapisz się. Następnie należy wypełnić znajdujący się w tym miejscu formularz zgłoszeniowy.

Przygotowanie oferty i wyceny szkolenia poprzedzone będzie badaniem potrzeb i preferencji tak, aby nasza propozycja była w maksymalnym stopniu zgodna z Państwa oczekiwaniami.

W jaki sposób mogę poznać cenę szkolenia?

Ze względu na indywidualne podejście, każde oferowane przez nas szkolenie, dostosowujemy w maksymalnym stopniu do Państwa preferencji. W związku z tym cena szkolenia ustalana jest indywidualnie w zależności od różnego rodzaju parametrów organizacyjnych oraz merytorycznych, takich jak m.in. sala szkoleniowa czy też rozmiar grupy.

W celu poznania wyceny szkolenia zapraszamy do skorzystania z opcji Zapisz się, która znajduje się na każdej stronie szkolenia lub wybranie oferty Szkolenie Uszyte Na Miarę.

Gdzie odbywają się szkolenia?

To zależy od preferencji zamawiającego. Szkolenie możemy zorganizować w siedzibie firmy/instytucji lub wynajętej przez nas sali szkoleniowej w uzgodnionej lokalizacji.

Niektóre szkolenia ze względu na ich specyfikę wymagają specjalistycznych warunków, w związku z czym możliwość wyboru miejsca szkolenia może być w takich sytuacjach ograniczona – przykładem są tutaj szkolenia z zakresu strzelectwa, które przeprowadzamy na profesjonalnych i certyfikowanych strzelnicach.