Cele i korzyści
Nasze rozszerzone szkolenie zapewnia uczestnikom doskonalenie wiedzy i umiejętności w obszarze broni palnej krótkiej.
Celem szkolenia jest rozwijanie i doskonalenie umiejętności posługiwania się bronią w różnych sytuacjach, w tym w różnych pozycjach strzeleckich. Dzięki treningowi dynamicznemu, opanujesz umiejętności szybkiej wymiany magazynków i kontrolę nad różnymi sytuacjami w terenie, łącznie ze strzelaniem podczas ograniczonej widoczności i w trudnych warunkach atmosferycznych.
Szkolenie stanowi doskonałą okazję do podnoszenia swoich umiejętności strzeleckich do poziomu eksperckiego przy jednoczesnym zapewnieniu sobie niezbędnej wiedzy technicznej w obszarze posługiwania się broni palna krótką.
Doskonal swoje umiejętności
Grupa docelowa
Szkolenie dedykowane jest wszystkim osobom chcącym poszerzać swoją wiedzę i umiejętności w dziedzinie strzeleckiej. Możliwość udziału w szkoleniu uwarunkowany jest posiadaniem certyfikatu ukończenia szkolenia minimum B1 Basic Targets .
Ze względów bezpieczeństwa oraz regulacji prawnych zastrzegamy sobie pewne wykluczenia.
Zakres szkolenia
Szkolenie koncentruje się na zajęciach praktycznych z broni krótkiej, obejmując trening zaawansowanych umiejętności strzeleckich. Uczestnicy m.in. zdobywają umiejętności szybkiej wymiany magazynka, strzelania w warunkach dynamicznych, utrudnionej widoczności oraz trudnych warunkach atmosferycznych. Program naszego szkolenia zakłada możliwość wyboru jednego z trzech poziomów zaawansowania.
Poziom zaawansowania
Szkolenie posiada trzy poziomy zaawansowania:
- B2 – poziom wyższy średnio-zaawansowany,
- C1 – poziom zaawansowany,
- C2 – poziom ekspert.
W celu skorzystania z oferty szkolenia na poziomie wyższym, uczestnik musi posiadać certyfikat ukończenia poziomu niższego.
Program szkolenia
Pierwsza część szkolenia dotyczy strzelania statycznego i obejmuje kilka kluczowych elementów. Pierwszym zagadnieniem jest szybkie wyjmowanie broni z kabury, co jest istotne dla efektywności w sytuacjach zagrożenia. Następnie uczestnicy szkolenia uczą się różnych sposobów przeładowania broni, w tym w postawie stojącej. Pokazujemy również jak poprawnie przeprowadzić kontrolę broni oraz jak poprawnie pozostawać w gotowości do strzału.
Następnie przeprowadzamy trening bez strzałowy, który obejmuje różne metody przeładowania, co jest istotne dla utrzymania broni w gotowości do strzału. Kolejnym elementem jest trening strzelania szybkiego w parach na bliskim dystansie, co jest przydatne w sytuacjach wymagających szybkiej reakcji. Uczestnicy uczą się także prawidłowej wymiany magazynka, zarówno stojąc, klęcząc, jak i z różnymi ilościami amunicji w magazynkach.
Aby uczestnicy potrafili dostosować się do różnych sytuacji, omawiamy różne pozycje strzeleckie, takie jak leżąc na plecach, na boku i na brzuchu. Inne poruszane aspekty to praca z dwoma celami, kolejność strzelania zgodna z taktyką oraz umiejętność zmiany kierunków strzelania i usuwania zacięć. Na koniec pierwszej części uczestnicy szkolenia są zapoznawani z używaniem broni z wykorzystaniem jednej ręki, co może być przydatne w przypadku strzelania przy byciu rannym.
W części drugiej szkolenia poruszamy kwestie strzelania dynamicznego. Uczestnicy uczą się wysokiej zasłony (łatwiejszej krawędzi) oraz techniki biegu z bronią w kaburze i jednoczesnego jej wyjmowania. Omawiamy i ćwiczymy wymianę magazynka w pozycji klęczącej. Następnie przechodzimy do trudniejszej krawędzi wysokiej zasłony, a potem do niskiej przesłony. Zapoznajemy uczestników z wymianą magazynka za niską przesłoną, co ma znaczenie w sytuacjach taktycznych.
Ważnym elementem szkolenia jest taktyczna wymiana magazynka oraz kontrola narożników, co pomaga w zachowaniu przewagi. Uczestnicy dowiadują się, jak obezwładnić przeciwnika lub jak zejść z pozycji i wycofać się w sytuacjach zagrożenia. Szkolenie obejmuje także strzelanie w ruchu oraz strzelanie idąc do tyłu, jak również wymianę magazynka podczas chodzenia do tyłu.
Trzecia część szkolenia dotyczy strzelania sytuacyjnego. Uczestnicy uczą się skutecznego „wejścia” do pomieszczenia lub podejścia w sytuacjach taktycznych. Następnie poruszamy aspekty kluczowe dla zachowania sprawności i niezawodności czyli sprawdzanie sprzętów, w tym broni i wyposażenia. Omawiamy również techniki strzelania na obszarach otwartych, co ma zastosowanie w różnych sytuacjach polowych.
Uczymy wymiany magazynka w zespole za przesłoną z ubezpieczeniem co stanowi podstawową umiejętność w operacjach taktycznych. Uczestnicy szkolenia dowiadują się, jak pracować z latarkami. Jest to istotne w warunkach ograniczonej widoczności. Omawiamy również kamizelki kuloodporne jako element ochrony osobistej w sytuacjach potencjalnego zagrożenia.
Na koniec przeprowadzamy symulacje różnych sytuacji, takie jak strzelanie przy ograniczonej widoczności, podczas deszczu lub w stanie silnego zmęczenia, które uczą uczestników radzenia sobie w różnych warunkach i sytuacjach ekstremalnych.
8 godz / 1 dzień
Min 14 / Max 20 uczestników
Stacjonarna, teoretyczna i zajęcia praktyczne na strzelnicy
3 poziomy: B2, C1, C2
Certyfikat potwierdzający zdanie egzaminu, opcjonalnie zaświadczenie lub dyplom o ukończeniu szkolenia,
Tak, szkolenie jest certyfikowane
Tak, program zakłada zajęcia praktyczne na strzelnicy
Polska (możliwość dostępności preferowanej lokalizacji jest ograniczona ze względu na dostępność oraz specyfikę obiektów strzeleckich) Szkolenia realizowane są w profesjonalnych obiektach strzeleckich. Możliwość wyboru obiektu zamkniętego lub strzelnicy otwartej.
Tak, dostępne w formie papierowej jak również elektronicznej
Trener
Andrzej Idzikowski
Były policjant Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, blisko 20 lat pracy w mundurze. W policji, zajmował się szkoleniem strzeleckim na wszystkich poziomach zaawansowania, jako jeden z ok. 150 etatowych instruktorów strzelania w ponad 100 tys. formacji. Strzelec sportowy specjalizujący się w strzelaniach statycznych. Przez ostatnie 4 lata zajmował pierwsze miejsca w konkurencjach pistoletowych rankingu rocznego Legia Warszawa na blisko 1500 zawodników. Bierze udział w ok 30-40 zawodach strzeleckich rocznie, na strzelnicach w całej Polsce z czego w większości z nich wygrywa, bądź zajmuje czołowe lokaty. Promotor sportu strzeleckiego, oraz kultury posiadania broni palnej w programach telewizyjnych TVP, oraz TVN. Współzałożyciel i członek zarządu jednego z największych w Polsce stowarzyszeń strzeleckich (ponad 3,5 tys. członków). Biegły Sądowy w zakresie broni palnej dla Sądu Okręgowego w Warszawie. Kilkanaście razy w roku, prowadzi szkolenia strzeleckie, oraz eventy strzeleckie na strzelnicach w całym kraju. Prowadzi strzelnicę LOK w Płońsku, na której realizowane są również szkolenia strzeleckie oraz zajęcia strzeleckie dla szkół i młodzieży. Uczestnik misji poza granicami kraju jak również wielu specjalistycznych kursów z zakresu wykorzystania broni palnej w formacjach mundurowych. Wspólnie z oficerem służb specjalnych, prowadzi własny kanał na YouTube – „Wygadani Weterani”.
Najczęściej zadawane pytania
Jak zapisać się na szkolenie?
W tej chwili posiadamy w ofercie szkolenia zamknięte skierowane do klienta biznesowego. Zapisanie się na tego typu szkolenie, na ten moment oznacza zgłoszenie zapotrzebowania na wybrane szkolenie i zapoczątkowuje proces ustalania i dostosowywania parametrów szkolenia do Państwa szczegółowych potrzeb.
W celu zapisania się na szkolenie zamknięte, należy wejść na stronę wybranej oferty i wybrać przycisk Zapisz się. Następnie należy wypełnić znajdujący się w tym miejscu formularz zgłoszeniowy.
Przygotowanie oferty i wyceny szkolenia poprzedzone będzie badaniem potrzeb i preferencji tak, aby nasza propozycja była w maksymalnym stopniu zgodna z Państwa oczekiwaniami.
W jaki sposób mogę poznać cenę szkolenia?
Ze względu na indywidualne podejście, każde oferowane przez nas szkolenie, dostosowujemy w maksymalnym stopniu do Państwa preferencji. W związku z tym cena szkolenia ustalana jest indywidualnie w zależności od różnego rodzaju parametrów organizacyjnych oraz merytorycznych, takich jak m.in. sala szkoleniowa czy też rozmiar grupy.
W celu poznania wyceny szkolenia zapraszamy do skorzystania z opcji Zapisz się, która znajduje się na każdej stronie szkolenia lub wybranie oferty Szkolenie Uszyte Na Miarę.
Gdzie odbywają się szkolenia?
To zależy od preferencji zamawiającego. Szkolenie możemy zorganizować w siedzibie firmy/instytucji lub wynajętej przez nas sali szkoleniowej w uzgodnionej lokalizacji.
Niektóre szkolenia ze względu na ich specyfikę wymagają specjalistycznych warunków, w związku z czym możliwość wyboru miejsca szkolenia może być w takich sytuacjach ograniczona – przykładem są tutaj szkolenia z zakresu strzelectwa, które przeprowadzamy na profesjonalnych i certyfikowanych strzelnicach.