Na Ratunek – Pierwsza Pomoc dla firm i instytucji

Ratownictwo  |  Pierwsza pomoc

8 godz / 1 dzień Min 15 / Max 25 uczestników Stacjonarna, część teoretyczna i praktyczna

Cele i korzyści

Celem szkolenia jest przekazanie niezbędnej wiedzy oraz umiejętności praktycznych w zakresie pierwszej pomocy przedlekarskiej w środowisku cywilnym w realiach czasu pokoju, kryzysu oraz wojny.

Na szkoleniu poruszane są w szczególności stany zagrożenia życia, z jakimi możemy mieć do czynienia na co dzień w pracy, podczas wypoczynku czy w trakcie przebywania w przestrzeni publicznej.

Instruktorzy posiadający praktyczną wiedzę i doświadczenie w medycynie ratunkowej oraz medycynie pola walki, będą kładli nacisk na właściwą ocenę zagrożenia oraz udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu, niezależnie od jego wieku.

Grupa docelowa

Pracownicy firm sektora prywatnego, spółek skarbu państwa oraz jednostek i instytucji publicznych (w szczególności szkół, uniwersytetów i urzędów) oraz osoby prywatne chcące wiedzieć jak postępować w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia innych osób.

Kurs pierwszej pomocy dedykowany jest wszystkim zainteresowanym osobom niezależnie od tego czy są w zobowiązanej do tego przez prawo grupie zawodowej czy też nie.

Zakres szkolenia

Szkolenie zakłada omówienie właściwego postępowania w trakcie udzielania pomocy w środowisku pracy bądź w warunkach szkolonych z charakterystycznymi dla nich zagrożeniami i możliwymi ich konsekwencjami. Poprzez studium realnych przypadków składających się na doświadczenie instruktorów, szkoleni zostaną efektywnie wyposażeni w wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne niezbędne dla ratowania ludzkiego życia i zdrowia.

Program szkolenia

To szkolenie skupia się na kluczowych aspektach udzielania pomocy medycznej w nagłych sytuacjach. Uczestnicy zdobywają zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne umiejętności.

W części pierwszej uczestnicy zdobędą umiejętność oceny sytuacji i priorytetów w działaniach ratowniczych. Kluczowym aspektem będzie omówienie bezpieczeństwa wszystkich stron podczas akcji ratunkowej.

Kolejny etap koncentruje się na ocenie stanu poszkodowanego i postępowaniu z nieprzytomnymi. Omówimy szczegółowo techniki sprawdzania oddechu oraz sekwencje działań.

Następnie uczestnicy zdobędą umiejętności podstawowej resuscytacji krążeniowo-oddechowej (BLS). Uczestnicy nauczą się także korzystania z automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED).

W kolejnej części szkolenia skupimy się na postępowaniu w przypadku różnego rodzaju zachorowań i stanów nagłych, takich jak udar, atak serca oraz reakcje alergiczne.

Następnie przejdziemy do omówienia technik tamowania krwotoków oraz opatrywania poważnych ran i oparzeń. Omówimy różne rodzaje opatrunków i techniki ich stosowania. Skoncentrujemy się również na postępowaniu w przypadku urazów kostno-stawowych, urazów głowy i kręgosłupa. Omówimy również techniki stabilizacji i przenoszenia poszkodowanych.

Ostatnia część to praktyczne ćwiczenia w symulacjach akcji ratunkowych, pozwalające uczestnikom zastosować wiedzę w realistycznych scenariuszach.

Długość szkolenia

8 godz / 1 dzień

Rozmiar grupy

Min 15 / Max 25 uczestników

Forma szkolenia

Stacjonarna, część teoretyczna i praktyczna

Poziom zaawansowania

A - podstawowy

Zaświadczenia

Uczestnicy otrzymują zaświadczenie o ukończeniu szkolenia z wynikiem egzaminu

Test

Tak, szkolenie kończy się egzaminem z części teoretycznej oraz praktycznej

Ćwiczenia

Tak, szkolenie zakłada część praktyczną

Lokalizacja

Cała Polska

Materiały dydaktyczne

Tak, dostępne w formie papierowej jak również elektronicznej

Trenerzy

Damian_Duda_Academy24_trener_Defence24_photo

Damian Duda

Medyk pola walki, wcześniej Szef Biura Polityki Informacyjnej i rzecznik prasowy w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa oraz oficer sekcji współpracy ze społeczeństwem w 18. Stołecznej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Obecnie oficer rezerwy Wojska Polskiego. Prezes Fundacji „W międzyczasie” skupiającej aktywnych w konflikcie Ukraińskim medyków pola walki. Nauczyciel akademicki na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz nauczyciel klas mundurowych z Oddziałami Przygotowania Wojskowego. Od 10 lat medyk bojowy pola walki, brał udział w bojowych misjach medycznych na terenach konfliktów w Ukrainie, Syrii oraz Iraku. Wielokrotnie odznaczany oraz nagradzany m.in. przez Prezydenta RP, Ministra Zdrowia oraz przez Radę Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy.

Centrum_Ratownictwa_Academy24_szkolenia_Defence24_logo

Centrum Ratownictwa

Kadrę Centrum Ratownictwa tworzą profesjonaliści z pasją do ratowania życia. Instruktorzy mają wieloletnie doświadczenie z zakresu ratownictwa medycznego. Oprócz tego działają czynnie jako ratownicy GOPR, WOPR oraz jako strażacy. Prowadzą programy szkoleniowe dla służb mundurowych i wojska. Dzięki temu potrafią przenieść zagadnienia praktyki ratowniczej na specyfikę działania w różnorodnych warunkach.

Najczęściej zadawane pytania

Jak zapisać się na szkolenie?

W tej chwili posiadamy w ofercie szkolenia zamknięte skierowane do klienta biznesowego. Zapisanie się na tego typu szkolenie, na ten moment oznacza zgłoszenie zapotrzebowania na wybrane szkolenie i zapoczątkowuje proces ustalania i dostosowywania parametrów szkolenia do Państwa szczegółowych potrzeb.

W celu zapisania się na szkolenie zamknięte, należy wejść na stronę wybranej oferty i wybrać przycisk Zapisz się. Następnie należy wypełnić znajdujący się w tym miejscu formularz zgłoszeniowy.

Przygotowanie oferty i wyceny szkolenia poprzedzone będzie badaniem potrzeb i preferencji tak, aby nasza propozycja była w maksymalnym stopniu zgodna z Państwa oczekiwaniami.

W jaki sposób mogę poznać cenę szkolenia?

Ze względu na indywidualne podejście, każde oferowane przez nas szkolenie, dostosowujemy w maksymalnym stopniu do Państwa preferencji. W związku z tym cena szkolenia ustalana jest indywidualnie w zależności od różnego rodzaju parametrów organizacyjnych oraz merytorycznych, takich jak m.in. sala szkoleniowa czy też rozmiar grupy.

W celu poznania wyceny szkolenia zapraszamy do skorzystania z opcji Zapisz się, która znajduje się na każdej stronie szkolenia lub wybranie oferty Szkolenie Uszyte Na Miarę.

Gdzie odbywają się szkolenia?

To zależy od preferencji zamawiającego. Szkolenie możemy zorganizować w siedzibie firmy/instytucji lub wynajętej przez nas sali szkoleniowej w uzgodnionej lokalizacji.

Niektóre szkolenia ze względu na ich specyfikę wymagają specjalistycznych warunków, w związku z czym możliwość wyboru miejsca szkolenia może być w takich sytuacjach ograniczona – przykładem są tutaj szkolenia z zakresu strzelectwa, które przeprowadzamy na profesjonalnych i certyfikowanych strzelnicach.